Swedish version  Swedish version
   Övriga sponsorer  Sponsorer



Login

Naturpasset Skatås

 
Year
Month
< >
Category
Type
View



Powered by
FS Data



Calender October 2017

Date
Text
Sunday

1


October
Click for more infoAll:Competition: OK Skogsvargarna, Vargsöndagen, Kortdistans

Monday

2


October

Tuesday

3


October
All:Training: 25-Mannaträning., Responsible: K. Ehrencrona

Wednesday

4


October

Thursday

5


October
Elite:Training: O-teknik, Stafett, Kåhög
Samling vid Munkebäckstorget kl 17:30 för gemensam avfärd
Anmälan senast onsdag kl. 12 via Facebook, Responsible: EM

Friday

6


October

Saturday

7


October
Click for more infoAll:Competition: Tullinge SK, 25 manna, Budkavle

Sunday

8


October
Click for more infoAll:Competition: Tullinge SK, 25 mannamedeln, Kortdistans

Monday

9


October

Tuesday

10


October
Elite:Training: Intervallstege 3-2-1 min, Responsible: EM

Wednesday

11


October
Click for more infoYouth:Competition: GSK, Närnattcup, Natt

Thursday

12


October
Elite:Training: GOF Nattcup Etapp 1, Kungälv, Responsible: GOF

Friday

13


October

Saturday

14


October
Click for more infoYouth:Competition: Karlsbyheden, Daladubbeln, Budkavle

Sunday

15


October
Click for more infoYouth:Competition: Karlsbyheden, Daladubbeln, Patrull
Click for more infoAll:Competition: Ljungkile FK, Fräknefejden, Långdistans

Monday

16


October

Tuesday

17


October
Elite:Training: Intervaller Reflexrundan stark, LedX-besök och tårta!!, Responsible: KN
Youth:Training: OL- intervallträning med lampa., Responsible: UL

Wednesday

18


October
Click for more infoYouth:Competition: Herkules, Närnattcup, Natt

Thursday

19


October
Elite:Training: Nattcup, Responsible: Frölunda OL

Friday

20


October

Saturday

21


October
Click for more infoAll:Competition: IFK, Höstbudkavlen, Budkavle
Click for more infoAll:Competition: GMOK, GMOK höstmedel, Kortdistans

Sunday

22


October

Monday

23


October

Tuesday

24


October
Elite:Training: Natt OL-intervaller, Responsible: MJW
Youth:Training: OL- intervallträning med lampa., Responsible: UL

Wednesday

25


October

Thursday

26


October
Elite:Training: O-teknik, Kompass, Pinntorp
Samling vid Munkebäckstorget kl 17:30 för gemensam avfärd
Anmälan senast onsdag kl. 12 via Facebook, Responsible: KN
Click for more infoYouth:Competition: TAIK, Närnattcup etapp3, Klassisk distans

Friday

27


October

Saturday

28


October
Click for more infoAll:Competition: Eksjö SOK, Smålandskavlen, Budkavle
Click for more infoAll:Training: OL-teknik på lördagar i vinter. Fokus på ungdomar 13-16 år men alla är välkomna. Orange och violett bana., Responsible: OK Landehof

Sunday

29


October
Click for more infoAll:Competition: Eksjö SOK, Smålandskavlen, Budkavle

Monday

30


October

Tuesday

31


October
Elite:Training: Reflexrundan snabb, Responsible: EM
Youth:Training: OL- intervallträning med lampa., Responsible: UL


Silverpartner

R&B Byggteknik

Ramböll

Oticon Medical

Samarbetspartners

noname
Inov-8
Tractrac

Arrangemang

Skatås ryggar

Skatås mörkaste

Vi finns även här

Följ oss på Twitter Bli ett fan på Facebook