English version  English version
   Övriga sponsorer  Sponsorer



 
Registera
Glömt lösenord?
Logga in automatiskt

Naturpasset Skatås

 
År
Månad
< >
Kategori
Typ
Visa



Powered by
FS Data



Kalender Oktober 2017

Datum
Text
Söndag

1


Oktober
Klicka för mer infoAlla:Tävling: OK Skogsvargarna, Vargsöndagen, Kortdistans

Måndag

2


Oktober

Tisdag

3


Oktober
Alla:Träning: 25-Mannaträning., Ansvarig: K. Ehrencrona

Onsdag

4


Oktober

Torsdag

5


Oktober
Elit:Träning: O-teknik, Stafett, Kåhög
Samling vid Munkebäckstorget kl 17:30 för gemensam avfärd
Anmälan senast onsdag kl. 12 via Facebook, Ansvarig: EM

Fredag

6


Oktober

Lördag

7


Oktober
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Tullinge SK, 25 manna, Budkavle

Söndag

8


Oktober
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Tullinge SK, 25 mannamedeln, Kortdistans

Måndag

9


Oktober

Tisdag

10


Oktober
Elit:Träning: Intervallstege 3-2-1 min, Ansvarig: EM

Onsdag

11


Oktober
Klicka för mer infoUngdom:Tävling: GSK, Närnattcup, Natt

Torsdag

12


Oktober
Elit:Träning: GOF Nattcup Etapp 1, Kungälv, Ansvarig: GOF

Fredag

13


Oktober

Lördag

14


Oktober
Klicka för mer infoUngdom:Tävling: Karlsbyheden, Daladubbeln, Budkavle

Söndag

15


Oktober
Klicka för mer infoUngdom:Tävling: Karlsbyheden, Daladubbeln, Patrull
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Ljungkile FK, Fräknefejden, Långdistans

Måndag

16


Oktober

Tisdag

17


Oktober
Elit:Träning: Intervaller Reflexrundan stark, LedX-besök och tårta!!, Ansvarig: KN
Ungdom:Träning: OL- intervallträning med lampa., Ansvarig: UL

Onsdag

18


Oktober
Klicka för mer infoUngdom:Tävling: Herkules, Närnattcup, Natt

Torsdag

19


Oktober
Elit:Träning: Nattcup, Ansvarig: Frölunda OL

Fredag

20


Oktober

Lördag

21


Oktober
Klicka för mer infoAlla:Tävling: IFK, Höstbudkavlen, Budkavle
Klicka för mer infoAlla:Tävling: GMOK, GMOK höstmedel, Kortdistans

Söndag

22


Oktober

Måndag

23


Oktober

Tisdag

24


Oktober
Elit:Träning: Natt OL-intervaller, Ansvarig: MJW
Ungdom:Träning: OL- intervallträning med lampa., Ansvarig: UL

Onsdag

25


Oktober

Torsdag

26


Oktober
Elit:Träning: O-teknik, Kompass, Pinntorp
Samling vid Munkebäckstorget kl 17:30 för gemensam avfärd
Anmälan senast onsdag kl. 12 via Facebook, Ansvarig: KN
Klicka för mer infoUngdom:Tävling: TAIK, Närnattcup etapp3, Klassisk distans

Fredag

27


Oktober

Lördag

28


Oktober
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Eksjö SOK, Smålandskavlen, Budkavle
Klicka för mer infoAlla:Träning: OL-teknik på lördagar i vinter. Fokus på ungdomar 13-16 år men alla är välkomna. Orange och violett bana., Ansvarig: OK Landehof

Söndag

29


Oktober
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Eksjö SOK, Smålandskavlen, Budkavle

Måndag

30


Oktober

Tisdag

31


Oktober
Elit:Träning: Reflexrundan snabb, Ansvarig: EM
Ungdom:Träning: OL- intervallträning med lampa., Ansvarig: UL


Silverpartner

R&B Byggteknik

Ramböll

Oticon Medical

Samarbetspartners

noname
Inov-8
Tractrac

Arrangemang

Skatås ryggar

Skatås mörkaste

Vi finns även här

Följ oss på Twitter Bli ett fan på Facebook